Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Dodaj ogłoszenie

Dlaczego warto wyjechać do pracy w Norwegii?

| Informacje ogólne | 12 lipca 2013

Odpowiadając na pytanie, dlaczego warto wyjechać do pracy w Norwegii należałoby się przyjrzeć oczywiście tamtejszym zarobkom. To zdecydowanie pierwszy, najważniejszy i główny argument „za” dotyczący pracy w północnych krańcach Europy.

Norwegia, w pewnym sensie, jest rajem dla ludzi pracujących uczciwie i z zaangażowaniem. Tylko tacy pracownicy mogą liczyć na najwyższe zarobki w Norwegii, sięgające w stosunku do Polskich sum bardzo wysokich. Trzeba jednak pamiętać, że koszty życia w tym kraju są o wiele wyższe niż w Polsce. Jeśli więc zarobki są argumentem numer jeden, to na pewno argumentem numer dwa, dla którego warto wyjechać jest to, że legalnie pracujący w Norwegii obcokrajowcy są traktowani na równi z obywatelami tego kraju. Każdemu przysługują takie same warunki dotyczące godzin pracy jak i dni urlopowych do wykorzystania. Warto też wiedzieć, że do pracy w Norwegii nie wymagane są pozwolenia na pracę a jedynie na pobyt dłuższy aniżeli trzy miesiące. Każdy, kto zamierza wyjechać w tą część kontynentu powinien dokładnie zapoznać się z kulturą, obyczajami i codziennym życiem Skandynawów z kraju fiordów.

Musimy się jeszcze raz powtórzyć, że do Norwegii warto jest wyjechać głównie dla bardzo wysokich zarobków. Wynagrodzenie w złotych oscyluje tam, w zależności od branży w jakiej będziemy pracować, pomiędzy 16000 a 23000 złotych. Najlepsi w swojej branży mogą liczyć na jeszcze większe pieniądze. Za tą samą pracę w naszym kraju dostaniemy co najwyżej kilka tysięcy złotych, zatem na pytanie dlaczego warto odpowiedź nasuwa się sama. Branże, w których zarabia się najwięcej to górnictwo, budownictwo i informatyka. Niestety, nie każdy będzie zarabiał aż tyle. Dlatego, że jak napisaliśmy na początku, Norwegia jest prawdziwym rajem, ale tylko dla tych, którzy swoją pracę wykonują uczciwie i z zaangażowaniem.

Praca sezonowa w Norwegii.

1 aplikacja (odpowiedź) do oferty dla ogłoszenia “Dlaczego warto wyjechać do pracy w Norwegii?”

  1. PIEKARZ Poszukuj pracy w norwegi j.angielski stopień komunikatywny doświadczenie w przemysłowej piekarni oraz w małej piekarni tradycyjnej chętny do pracy energiczny młody pojętny tel 724482358 e-mail karolwlodarczyk@vp.pl

Złóż aplikację do pracy lub zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby złożyć aplikację lub zostawić odpowiedź

Serwisy partnerskie z ofertami pracy za granicą

Praca w Szwecji
Praca w Szwecji
Aktualne oferty pracy w Szwecji

Praca w Niemczech
Praca w Niemczech
Aktualne oferty pracy w Niemczech

Praca w Holandii
Praca w Holandii
Aktualne oferty pracy w Holandii

Praca w Norwegii
Praca w Norwegii
Aktualne oferty pracy w Norwegii

Praca w Danii
Praca w Danii
Aktualne oferty pracy w Danii

Popularne ogłoszenia dzisiaj