Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Dodaj ogłoszenie

Praca sezonowa w Szwecji – gdzie szukać ofert pracy

| Praca za granicą | 11 marca 2014

Praca na rynku skandynawskim bardzo często kojarzona jest w wykonywaniem prac w trybie sezonowym. Nic w tym dziwnego. Doskonałym tego przykładem jest praca sezonowa w Szwecji. Gdzie najczęściej pojawiają się oferty i na czym polega tego typu praca?

Jednym z najbardziej popularnym sposobem na sezonowy zarobek w Szwecji jest między innymi zbieranie runa leśnego. Innymi, dość dobrze płatnymi zajęciami są także prace na farmach, a także te, które można znaleźć w budownictwie oraz leśnictwie. Do Szwecji Polscy pracownicy sezonowi wyjeżdżają przede wszystkim na popularne zbiory – między innymi truskawek, jagód, malin czy borówek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pracownicy sezonowi, jak i Ci, którzy pracują na pełen etat przez okrągły rok, powinni być traktowani na równi z pracownikami będącymi obywatelami Szwecji.

O czym musimy wiedzieć podejmując pracę sezonową w Szwecji? Jednym z ważniejszych elementów jest między innymi kwestia pozwolenia na pobyt w kraju. Jeśli będziemy przebywać w kraju nie dłużej niż 90 dni, wówczas nie musimy się starać o żadne pozwolenie na pobyt w kraju. Między innymi dlatego, Szwecja jest krajem, który świetnie nadaje się do wyjazdu do pracy sezonowej. Kwestie zarobków sprawiają, że tego typu zajęcie może się okazać bardzo opłacalne. Samo zbieranie runa leśnego to zarobek od 150 nawet do 700-800 koron dziennie. W tym przypadku zasada jest prosta – ile zbierzesz, tyle zarobisz. Wśród ofert, które znajdziemy w biurach pośrednictwa pracy, znajdziemy jednak nie tylko zajęcia związane z różnego typu zbieractwem. Szwecja sezonowo oferuje także takie prace jak filetowanie ryb, opieka nad osobami starszymi, malowanie domów czy przycinaniu i wycinaniu drzew.

Czy do wyjazdu konieczna będzie znajomość języka szwedzkiego? Jeśli mówimy o zatrudnieniu na sezon, znajomość języka do pracy w Szwecji nie jest wymagana. Zwłaszcza, że większość prac sezonowych to zajęcia powtarzalne, które nie wymagają większego kontaktu z innymi pracownikami i klientami. Przydać się za to może choćby komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Autor:

3 komentarze dla ogłoszenia “Praca sezonowa w Szwecji – gdzie szukać ofert pracy”

 1. kaziczka1982 na 9 czerwca 2015 @ 14:20

  Wtam poszukuje pracy sezonowej od lipca tel kontaktowy :+48881403653

 2. Witaj
  Nadal jesteś zainteresowany?
  Mieszkam w Szwecji i nie bardzo mam z kim pojechać.
  Jeśli chcesz to może dogadamy się jakoś razem?

 3. Tomek-96 na 12 marca 2014 @ 18:51

  A gdzie szukać takich ofert, bo interesuje mnie praca przy zbiorach w norwegii albo szwecji?

Złóż aplikację do pracy lub zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby złożyć aplikację lub zostawić odpowiedź

Serwisy partnerskie z ofertami pracy za granicą

Praca w Szwecji
Praca w Szwecji
Aktualne oferty pracy w Szwecji

Praca w Niemczech
Praca w Niemczech
Aktualne oferty pracy w Niemczech

Praca w Holandii
Praca w Holandii
Aktualne oferty pracy w Holandii

Praca w Norwegii
Praca w Norwegii
Aktualne oferty pracy w Norwegii

Praca w Danii
Praca w Danii
Aktualne oferty pracy w Danii

Popularne ogłoszenia dzisiaj