Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Dodaj ogłoszenie

Praca za granicą 2014

| Praca za granicą | 24 marca 2014

Wg wielu ekspertów, rok 2014 może się zapisać jako kolejny, w którym będziemy obserwować falę emigracyjną. Nastroje emigracyjne Polaków wciąż są wysokie, może jeszcze większe niż w minionych kilku latach.

Do wyjazdu młodych Polaków zmusza przede wszystkim trudna sytuacja w Polsce, ale i sam brak perspektyw na poprawę swojego losu w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak wśród grupy osób, które są ściśle zainteresowane wyjazdem są zarówno nieaktywni zawodowo, jak i Ci, którzy aktualnie pracują. Praca za granicą 2014, to podobnie jak w latach poprzednich szansa na znalezienie lepiej płatnego zajęcia. O ile przed 2010 rokiem głównym kierunkiem wyjazdowym były Wyspy Brytyjskie, o tyle obecnie kierunek zmienił się w dużej mierze na naszych niemieckojęzycznych sąsiadów. Chodzi głównie o rynek niemiecki, a także holenderski czy belgijski. Otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków, podobnie jak kiedyś otwarcie brytyjskiego, stanowi ogromną szansą dla wielu młodych i starszych Polaków różnych profesji. Mają oni możliwość podjęcia pracy, która jest opłacana znacznie lepiej niż w rodzimej Polsce. W przypadku rynku niemieckiego, również same warunki pracy bywają znacznie lepsze niż w kraju nad Wisłą.

Prócz samych zarobków, które w dużej mierze determinują wyjazdy do pracy za granicę, duże znaczenie zwłaszcza dla osób młodych mają korzystne zasiłki rodzinne, które często przyspieszają decyzję o staraniu się o dziecko – z czym ogromny problem mamy obecnie w szybko wyludniającej się Polsce. Jeśli idzie o niemiecki rynek pracy, istotne z punktu widzenia pracownika są także premiowane nadgodziny. Zdecydowana większość niemieckich pracodawców, dość dobrze wynagradza nadprogramowe nadgodziny – bywa, że jest to nawet 50% więcej niż za podstawowy wymiar czasu pracy. Wszystkie te elementy sprawiają, że praca za granicą w 2014 roku, dość mocno będzie nam się kojarzyć z niemieckojęzycznym rynkiem pracy. Wśród zawodów, które spotkają się z zainteresowaniem w tychże krajach są m.in.: pielęgniarki, architekci, pracownicy budowlani, czy specjaliści – fizycy, biolodzy etc.

Autor: Praca sezonowa za granicą 2014 

Złóż aplikację do pracy lub zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby złożyć aplikację lub zostawić odpowiedź

Serwisy partnerskie z ofertami pracy za granicą

Praca w Szwecji
Praca w Szwecji
Aktualne oferty pracy w Szwecji

Praca w Niemczech
Praca w Niemczech
Aktualne oferty pracy w Niemczech

Praca w Holandii
Praca w Holandii
Aktualne oferty pracy w Holandii

Praca w Norwegii
Praca w Norwegii
Aktualne oferty pracy w Norwegii

Praca w Danii
Praca w Danii
Aktualne oferty pracy w Danii

Popularne ogłoszenia dzisiaj